Příští zápasy: ve Skalce v 8:00 1.FC Laškov, 9:10 FC Zavadilka PV

Skalka stale bez prohry

30. září 2009 v 9:11 | Tony |  Novinky - muži
Skalka i ve druhém turnaji měla výhodu domacího prostředí a zde ji čekali dva těžké zapasy s Chacharama a Dobrochovem. První na řadě byli tedy Chachaři kde se počitalo asi více s bodmy než ve druhém zapase proti Dobrochovu, týmu který tento rok bude obhajovat titul. Skalka se sešla v početné sestavě. Začatek uvodního zapasu se nesl v duchu neudělat na mokrém terenu chybu. Postupem času se začli vyskytovat střelecké pokusy. Ten první však proměnil až Michal Chum a dostal Skalku do vedení 1:0. Skalka hrála velmi chytrou hru soupeř se snažil hodně utočit a Skalka čekala na brejky. A ty byli smrtící a tak stav do poločasu nakonec narost až na 3:0. Ve druhém poločase byla Skalka více pod tlakem a chacharům se nadvakrat podařilo překonat Glouzara a snížili na 3:1. Hosté pak měli ještě obrovskou šanci tvaří tvář Glouzarovi ale jeden s Chacharu neuspěl a trefil jen tyč. Při jednom z rohu hostu byl brankář více ve předu a jeden z našich hračů si toho všim a bez problemu pres celé hřiště zvíšil na 4:1. Patou branku přidal ještě Ondřej Spisar a uzavřel tak naše další vítězství na konečných 5:1.
Další zápas nam mohl více napovedět o tom jestli ma Skalka šance tento rok bojovat a titul. Uvod zapasu se nes v tom, že ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat chybu. Skalka však hned využila tu první chybu Dobrochova a tu zužitkoval Chytil a dostal Skalku do vedení 1:0. Skalka hrála aktivně, ale se zabezpečenou obranou a to se jí dařilo až teměř do konce poločasu, ale asi tak minutu před jejím koncem se jeden z hračů otočil mezi o branci a ranou k tyči vyrovnal na 1:1. Pro hráče Skalky to bylo určitě zklamaní, ale naše aktivní hra byla příslibem do druhého poločasu, že soupeře můžeme porazit. Skalka měla dost šancí přidat druhý gól jenže Dobrochov měl Nejezchleba(brankař Určic), který svůj tým hodněkrát podržel. Nadruhé straně se ani hosté střelecky neprosadili. Zhruba 5 minut před koncem přišel, zlomový okamžik zapasu. Glouzar vyběhl mimo vápno proti hrači dobrochova ten vystřelil a rana mířila kolem obličeje Glouzara a ten relexem dal k obličeji ruku a míč ho zasáhl a sudí nejprve ukázal žlutou kartu, ale po domluvě od hračů Dobrochova vytáhl červenou!!! Začali se více projevovat emoce a místo Glouzara musel do brány Pavel Mlčoch. Skalka se brani ve třech hračích v poli a velmi dobře ale přesto se porařilo Dobrochovu tak minutu před koncem vsítít branku na 2:1 jenže hned po rozehrání se Skalka hnala dopředu a po autovém vhazování se řídil Mlčoušek příslovím když nevíš co s balónem tak vystřel a šokoval tak všechny a především hrače Dobrochova a vyrovnal v hektickém závěru na konečných 2:2. Skalka si tedy připsala za sobotní ráno 4 body a po čtyřech letech se dostava do vedení tabulky 1. ligy

Sestava Sk Skalka:Glouzar-Kaláb, Mlčoušek, Chytil, Spisar, Mlčoch P., Sedlák P., Chum, Sedlák M.

Sk Skalka - Chachar Team - 5:1 ( 2x Chum, Spisar, Mlčoch P., Chytil)
Sk Skalka - Chachar Team - 2:2 (Chytil, Mlčoušek)