Příští zápasy: ve Skalce v 8:00 1.FC Laškov, 9:10 FC Zavadilka PV

Rozhovory

,,Doufám, že my už máme snad dostatečný náskok a budeme hrát klidný střed", řekl v rozhovoru pro náš web Jirka Vláčilík

22. prosince 2008 v 13:27 | GlozY
Ahoj Jiří. Jak bys zhodnotil dosavadní letošní působení v sálovce?

Začátek se nám vůbec nepovedl, ješte bylo patrné že si všichni zvykají z velkého fotbalu na tělocvičnu a menší balón a jiný systém hry. Poslední předvánoční turnaj spravil dojem z celkového působení, kdy se bodově odskočilo od posledních týmů a vypadá to relativně na klidný střed tabulky po polovině soutěže. Kvalita ligy tam určitě je.

Za Skalku nastupuješ druhým rokem jaký je rozdíl oproti minulé sezoně?

Kádr vlastně zůstal pohromadě až na Prešnajdra, který by byl určitě posilou. Žádný velký rozdíl v tom nevidím, dá se tam hrát s každým, žádný suverén jako loni Jiřina Prostějov tam není. Máme už zažitý svůj systém hry a myslím že už jsme na sebe docela zvyklí. Akorát ještě míváme v zápasech hluchá místa viz. závěr utkání s Ultrasem a teď se Zavadilkou.

Koho vidíš jako hlavního adepta na vítězství v I. lize?

To je těžká otázka, asi to bude zajímavé do posledního kola, přal bych to Nezamyslicím, ale když bych měl řict jeden tým tak bych dal na Dubany.

A koho vidíš jako hlavního aspiranta na sestup?

Asi Zavadilku. Moc mladý manšaft s minimem zkušeností. Jenom doufám, že my už máme snad dostatečný náskok a budeme hrát klidný střed, byla by škoda mít sestupové starosti.

Barvy SKS hájíš jenom v sálovce neláká tě hrát i malá kopaná?

Neláká, sice je tam dobrá parta i tým, ale velký fotbal má přednost, je to docela náročné hrát ráno malou a odpoledne odehrát za muže zápas. I časově by to byl asi problém skloubit. Neříkám, že bych někdy nevypomohl, ale hrát to pravidelně rozhodně neuvažuju.

Tak a na závěr co bys popřál všem fanouškům SKS do nového roku?

Hlavně hodně zdraví, to ostatní už pak přijde samo.

Jarda Kaláb tuší postup do Final Four

8. června 2008 v 10:50 | spisi
Jak bys zhodnotil tento ligový ročník?
V celku úspěšně. Postoupili jsme do finálové skupiny a to byl náš cíl.
Co chybí Skalce k lepším výsledkům?
Poctivá docházka všech registrovaných skaleckých hráčů.
Blíží se semifinále poháru, co očekáváš od zápasů proti Čehovicím a Dobrochovu?
Když se sejdeme poctivě všichni, tak jedině postup!
Uvidí tě fanoušci SKS běhat na hřišti i v příští sezoně?
Jestli o mě budou mít zájem, tak ano.
Je něco, co bys změnil ve skalecké malé kopané?Chtělo by to stmelit kolektiv tzn.udělat posezení u piva a nějakého masa a popovídat si vážně o malé kopané, kdo ji chce hrát a kdo ne (všechno je na přístupu všech hráčů).

Řekl bych, že mezi námi může panovat spokojenost, pověděl pro náš web Tonda "Papinátor" Glouzar

23. května 2008 v 10:33
Jak bys zhodnotil celou sezonu před posledním turnajem?
Řekl bych, že mezi námi může panovat spokojenost. Po tom, co Skalka minulý rok skončila na posledním místě, lze letošní sezonu hodnotit jako úspěšnou, i když všichni víme, že to mohlo být ještě o chloupek lepší, kdyby se na naší stranu přiklonilo více štěstíčka.
Jsi spokojen se svými výsledky ve své první sezoně za SKS?
Spokojenost je relativní, určitě chyb jsem udělal plno a vím, že se ještě musím hodně zlepšovat (někdy to bylo vidět i mezi hráči), ale nebudu říkat, že jsem spokojený. Ke spokojenosti by to muselo být mnohem lepší, ale
hodnotil bych to jako průměrné.
Co by měla Skalka zlepšit, aby dosahovala lepších výsledků?
Myslím, že není potřeba nic zlepšovat, jen udržet stávající kádr a pravidelně jezdit v dostatečném počtu na zápasy, a pak už jen stačí mít trochu štěstíčka a máme šanci v další sezoně bojovat o titul.

Blíží se semifinále poháru, co čekáš od Čehovic a Dobrochova?
To, co bychom měli čekat od Dobrochova jsme viděli na nynějším zápase ligy. Čekám urputný
zápas, ve kterém se budou projevovat emoce. O zápase s Čehovicemi si osobně myslím, že pokud nastoupíme v plné sestavě a budeme dobře bránit, tak by to pro nás neměl být tak těžký zápas.

Může nám pomoci na cestě do "Final Four" konání semifinále ve Skalce?
Já bych řekl že určitě, protože na našem hřišti se tomu dá říkat fotbal. Na některých hřištích to s fotbalem nemá mnoho společného, ale nevím jestli nám to pomůže. Určitě uvidíme zajímavý a atraktivní fotbal na kvalitním hřišti.
Která událost tě v letošním roce utkvěla nejvíce v hlavě, ať už je to ze sálovky nebo z malékopané?
Určitě můj první zápas v Kobeřicích, kam jsem jel jako divák, ale nakonec se ze mě stal hráč do pole a hned ve druhém zápase jsem už chytal, takže toto mi asi nejvíce utkvělo v hlavě.
Pozdrav čtenáře našeho webu.
Opatrujte se chlapci a děvčata.

,,Pokud už neprohrajem ani jeden zápas a ve všech utkání zvítězíme, tak tam nějaká šance ještě je" řekl v rozhovoru pro náš web Peťa Chytil

11. května 2008 v 11:26
Za námi jsou už čtyři zápasy v nadstavbové skupině jak bys tyto zápasy zhodnotil?
"Povinné výhry" s Chaloupkou a Žešovem jsme dokázali zvládnout,bohužel zápasy s našimi konkurenty o vyšší příčky jsme nezvládli,kdy chybělo trochu více štěstí v zakončení.Prohry o jeden gól o to více mrzí.
Skalka teďka hraje doma proti favoritům myslíš že muže Skalka porazit Dubany nebo Dobrochov?
Myslím,že je můžeme porazit.Pokud bude v bráně Tonda a Roman půjde hrát do pole,naše kvalita bude zase o něco vyšší,než při posledním turnaji.
Do konce sezony zbývají už jen tři zápasy Skalka je na pátém místě a má šest bodu. Myslíš že má ještě šanci zabojovat o titul?
Pokud už neprohraje ani jeden zápas a ze všech utkání zvítězí,tak tam nějaká šance ještě je.
Bude záležet na následujícím turnaji u nás ve Skalce.Pokud dokážeme vybojovat plný počet bodů,tak jsme opět ve hře o celkové prvenství.
Když se vrátíme trochu zpět do základní části, kde Skalka skončila celkem překvapivě na druhém místě a minulou sezonu skončila poslední kde vidíš ten největší rozdíl?
Určitě v tom hraje roli fakt,že soutěže se zredukovaly ze čtyř lig pouze do dvou a kvalita první ligy šla níž.
Kdo podle tebe patřil k největším oporám jak v základní časti tak v nadstavbě?
Jirka Zbožínek,který je schopen díky svým střeleckým dovednostem rozhodovat zápasy.V obraně hráli dobře Ondra Mlčoch i Jarda Kaláb.Myslím,že příjemným překvapením jsou mladí hráči,kteří přišli před sezonou do mužského fotbalu,ale věkem patří ještě do dorosteneckého.Ať už je to Tonda a Martin Glouzarovi a nebo Jura Karásek.
S jakým umístěním po konci sezony bys byl spokojeny?
S prvním až třetím místem.
Poslední otázka nakonec. Pozdrav všechny fanoušky a čtenáře a skus je nějak pozvat na domácí turnaj.
V této sezoně odehrajeme na našem hřišti jen 4 zápasy,takže věřím,že se lidé přijdou podívat a podpořit nás v zisku 6 bodů,které tak potřebujeme.

,,Fanoušci by měli brát v potaz, že úspěchy, kterých jsme dosáhli v minulých letech, nelze stále opakovat." řekl v rozhovoru pro náš web Jirka Zbožínek

15. března 2008 v 16:03 | GlozY
Jiří Zbožínek se narodil 9.3.1979 v Prostějově.Patří mezi hráče, kteří nastupují za SKS od vzniku klubu. V současné době hraje ve velkém fotbale za tým Haná Prostějov.
V této sezoně je nejlepším střelcem a nejlepším hráčem SKS. Se Skalkou dokázal vyhrát Krumsín CUP 2005. 4x se stal mistrem v Málé kopané.

,,Nebude to jednoduché, ale ne nemožné" řiká Ondřej Mlčoch

6. února 2008 v 16:33 | GlozY
Baráž vrcholí,stoupá nervozita, tří zápasy, tři bitvy a jenom tři šťastná mužstva se budou radovat po baráži. Bude mezi nimi i Skalka? Na šance našeho týmu jsme se zeptali obránce Ondřeje Mlčocha. Ondřej Mlčoch se narodil 30.9.1986. Za SKS hraje od založení klubu. Stal se 4x mistrem Malé kopané, jednou vyhrál Sálovou kopanou, byl se Skalkou první a druhý v Krumsíně. V současné době hraje ve velkém fotbale I.B třídu za TJ Sokol Pivín.
Takže, jak vidíš šance na záchranu?
Myslím, že šance na záchranu po minulém kole značně vzrostly a teď záleží jenom na nás jak to dopadne, pokud budeme naplno bodovat v posledním turnaji není co řešit.
V posledním kole vás čeká Para Prostějov, HOS Vrchoslavice a Vzducholoď Prostějov. Para je předposlední, Vrchoslavice si už postup zajistili a Vzducholoď má stejně bodů jako Skalka. Budeš nervózní před zápasy? A co si myslíš o soupeřích?
Soupeře moc neznám, ale hrát se dá s každým. Nebude to jednoduché, ale ne nemožné. Pokud podáme dobrý výkon, myslím že záchrana je reálná a jestli budu nervózní? Asi trošku jo.
Vrátíme se zpátky do základní části. V čem vidíš největší problém Skalky, že se dostala do skupiny o záchranu?
Největší problém bych asi viděl v docházce a vyrovnanosti týmů. Nemyslím si že jsme hráli špatně, ale prostě jsme zápasy nezvládli a vlastními chybami přišli o body a v neposlední řadě nám letos chybělo i trochu toho štěstíčka.
Ty sám jsi celkem impulzivní hráč. Bereš to spíš jako výhodu při fotbale nebo ne?
Jak kdy. Výhoda to určitě není. Nadruhou stranu se dokážu kousnout a zamakat pro mančaft.
Tak hodně štěstí a šťastný konec báráže
Diky a snad nebude zklamaní.

,,Před začátkem soutěže byly obavy se složením mužstva, ale nakonec se to podařilo." řekl nejmocnější můž našeho klubu Roman Pinkava

12. prosince 2007 v 16:50 | GlozY
Jelikož se blíží konec roku 2007 tak jsme se ohlédli za podzimém a vyspovýdali předsedu SK Skalka Romana Pinkavu.
Tak jak bys zhodnotil podzimní vystoupení Skalky v male kopané?
Podzimní část malé kopané hodnotím kladně. Před začátkem soutěže byly obavy se složením mužstva, ale nakonec se to podařilo. Za členili se do týmu mladí hráči
po odchodu a hlavně zranění některých hráčů
Kvůli zranění některých hráčů jsme museli posílit a i to se nám povedlo.
Jaké ambice má klub před jarní časti?
Hlavní ambice je dostat se do nadstavbové skupiny a kdybychom se nám povedl získat nějaký pohár bylo by to skvělé.
Je nějaký hráč kterého byste vyzdvihl nad výkony mužstva?
Nikoho bych nechtěl vyzdvihovat, je to práce celého mužstva a trenéra. Kdybych měl ale říct, tak samozřejmě střelec Jirka Zbožínek a pak Jarda Kaláb.
Momentálně probíhá sálová kopána. Jaké umístění by bylo přijatelné pro vedení klubu?

V probíhající sálové kopané je úspěchem postup do nádstavby o titul, jelikož se mám teď nedařilo podle představ, tak to bude těžké. Hlavní bude se sejít v co nejsilnější sestavě a pak věřím tomu, že to zvládneme. Kdybychom postoupili tak jakékoliv úmístění je dobré.
V pozici nejmocnějšího muže klubu jste zhruba pět let jak byste hodnotil toto období?
První tři roky vyšly skvěle, co se týká sportovní stránky, 3krát za sebou jsme vyhráli malou kopanou, jednou sálovku a Krumsinský Haná Cup, další rok jsme byli druzí. Ty další dva roky byly horší, chodilo nás méně a méně, a hlavně se zkvalitnili soupeři. Teď je soutěž mnohem vyrovnanější. Zapracováváme mladé odchovance a než získají zkušenosti bude to chvíli trvat.
Kdo myslíte že vyhraje malou kopanou?
Přál bych si abychom to byli my, ale nejsilnější jsou Dubany a Dobrochov, takže někdo s těch dvou.
Budete posilovat kádr před začátkem jara?
Asi ne, uvidíme jestli se vrátí Lukáš Mráček, což by bylo skvělé, jinak zůstane tak jak je.
Je klub zajištěn po finanční strance?
Snad jo.
Co říkaš na tento web?
Není to špatny, ale něco tomu chybí, málo rozhovorů a článků, a asi málo lidí o něm ví.
Tak na závěr co byste popřál našim čtenářům, fanouškům malé kopané do nového roku?
Hodně štěstí, zdraví, spokojenosti a méně alkoholu do nového roku.

Za námi je polovina základní části je odehráno 7 zápasů a tak jsme se zeptali na 7 otázek Ondřeje Spisara.

23. října 2007 v 18:35 | GlozY
Ondřej Spisar se narodil 17.9.1987 v Prostějově. V současné době studuje na Masarykově univerzitě v Brně. Ve velkém fotbale je registrován v klubu TJ Sokol Mostkovice, kde nyní nehraje kvůli studiu v Brně.Za Skalku hraje druhou sezónu, byl členem týmu, který v roce 2006 vybojoval v Krumsíně 2.místo na největším turnaji v malé kopané na Moravě.
Rozhovor:
Jak bys zhodnotil výkony Skalky po polovině základní časti????
Řekl bych, že můžeme být spokojeni jak s výsledky tak s postavením v průběžné tabulce, kde držíme vynikající druhé místo za suverénními Dubany. Velice dobře se zabudovaly do týmu mladí hráči Antonín Glouzar, Martin Glouzar a Jirka Karásek.
V čem vidíš největší rozdíl oproti minulé sezoně???
Minulá sezóna se nám nevedla od samého začátku. Teď jsme vykročili tou správnou nohou a také nám pomáhají vynikající výkony brankaře a hlavně opora Jirka Zbožínek, bez kterého by to asi takhle nešlo.
O tobě je známo, že nerad hraješ na umělém povrchu. Proč je tomu tak?
Na to je jednoduchá odpověď, protože nemám pořádnou obuv a při fotbale jsem neustále na špičkách, tak mi to klouže a to ovlivňuje můj výkon.
Do týmu přišlo před sezonou čtyři noví hráči Pavel Sedlák, Stanislav Prečan, Jiří Karásek, Martin Glouzar a v průběhu sezony brankář Antonín Glouzar. Jak bys tyhle hráče zhodnotil?
Všichni jsou to kvalitní hráči Gory (Pavel Sedlak poz. redakce) má zkušenosti, které jsou nezbytné a spolu s Jardou Kalábem tvoří zkušenou obrannou dvojici. Bratři Glouzarové jsou i přes svůj mladý věk velice slibnými posilami. Standu Prečana a Karasa jsem bohužel ještě neviděl v akci, ale určitě to nebudou hráči do počtu a stoprocentně přinesou něco do zkvalitnění hry Skalky.
Kde by sis přál vidět Skalku po skončení základní části????
Na první místo určitě pomýšlet nemůžeme, tím pádem bych bral všemi deseti druhé nebo třetí místo.
Za Skalku nastupuješ druhou sezonu, byl si členem týmu, který vybojoval druhé místo v Krumsíně(2006), ale zisk nějaké trofeje za první místo ti chybí. Myslíš, že Skalka má na to v současné době bojovat o ty nejvyšší pozice?
Vzhledem k tomu, že Dubany můžeme potrápit pouze na nějakém jiném povrchu než na umělém, tak si myslím, že klidně s trochou štěstí bysme mohli tuto sezónu vyhrát. Mužstvo na to určitě máme, ale největší problém je v docházce.
V minulosti jsi vedl žáky Skalky, ale kvůli osbním povinnostem si musel opustit tým, sleduješ výsledky svých bývalých svěřenců???
Sleduji je jenom z článků na našem webu.

Rozhovor s Jiřím Karáskem

22. října 2006 v 15:34 | marcek
m: Zdar, co říkáš na podzimní část malé kopané?
j: Určitě je pro mě velké zklamání 3.místo, ale je pravda, že jsme hráli jenom 2 zápasy v kompletní sestavě! Nebo jsme byli lepší, ale neměli jsme štěstí!
m: Překvapilo tě, že ses stal nejlepším střelcem minulého ročniku?
j: Určitě mě to překvapilo a jsem rád! Hodně mi k tomu pomohli spoluhráči, kteří hráli velmi dobře a rozdávali dobré příhrávky!
m: Co řadíš víš, vítězství v malé kopané nebo nejlepšího střelce?
j: Samozřejmě je pro mě cennější vítězství týmu, než individualní ocenění!
m: Jaký je cíl žáků v kabině pro jaro?
j: Chtěli bysme obhájit titul, ale bude to těžke přece jen 6 bodů už je velká ztráta!
m: Dík za rozhovor a hodně štěstí...!
j: Jo, není zač.

Rozhovor s Martinem Glouzarem

23. srpna 2006 v 15:26 | ivošek
i: Zdar, jak jsi spokojen s výsledkem áčka na Skalka CUPu???
m: No, je to pro nás určitě velké zklamání, naším cílem bylo minimálně finále, ale díky mému zkratu při penaltách jsme nepostoupili.
i: Ano, právě tvoje penalta rozhodla o dalším dění v turnaji, bereš tedy neúspěch týmu zcela na sebe??? Jak bys ohodnotil výkon nováčka Jakuba Molčíka???
m: Ano, určitě beru. Samotného mě překvapil jeho výkon.
i: Překvapil tě v dobrém nebo špatném??? A co práce "B" týmu???
m: Samozřejmě v dobrém, béčku jsem sice zpočátku moc nevěřil, ale všichni makali na 100% a snažili se, jen je škoda, že nepostoupili dál, přes Čehovice, ale do budoucna určitě perspektivní mužstvo...
i: Jistě, a jak se ti zdála organizace turnaje, ceny, občerstvení, rozhodčí a podobně???
m: No, organizace byla na poprvé určitě dobrá, ceny taky, občerstvení, no, bylo tam pár výhrad, no a rozhodčí??? Byli jsme domluveni s rozhodčími, kteří bohužel nepřijeli, ale myslím, že na kvalitě turnaje se to neodrazilo.
i: Po, turnaji jsi vypadal více než zdrceně, mohla za to únava nebo i tvůj neúspěch v penaltovém rozstřelu???
m: No, určitě jsem byl hodně zdrcen, protože celý turnaj jsem odehrál celkem s dobrýmy výkony, kurňa, ale pak jedna penalta rozhodla.
i: Neptal jsem se jestli jsi byl zdrcen nebo ne, ptal jsem se proč jsi byl zdrcen a nevěříš si moc, že jsi měl dobré výkony???
m: Myslím, že jsem neodehrál špatný turnaj, až na tu penatlu...
i: Dobře, dik, ahoj...
m: Není zač...
 
 

Reklama