Příští zápasy: ve Skalce v 8:00 1.FC Laškov, 9:10 FC Zavadilka PV

Výsledky - muži

Skalka doma jen dvakrát remizovala 1:1

17. září 2011 v 12:55 | Tonyg
Skalka v úvodním zápase na domacím hřišti narazila na 1. FC Laškov. Oba týmy do zápasu vstoupili opatrně. O to překvapivější byl brzký první gól kdy hostující golman při rozehrávce trefil napadajícího Jakuba Molčíka a od jeho obličeje se míč odrazil do brány. Od té chvíle jako by oba týmy teprve začali aktivně hrát. Především Laškov měl několik velkých šancí, ale ani jedna brankou neskončila a tak poločas skončil 1:0 pro Skalku. Jasným cílem do druhého poločasu bylo nedostat branku, jenže to se hned na začátku nepovedlo po autu Laškova se nejlépe zorientoval hostující utočník a vyrovnal na 1:1. Skalka po inkasované brance začala více hrát a měla více střeleckých pokusů, ale také se na hřiště přiostřovalo, především nevybíráví zákrok útočník hostí měl být oceňen červenou kartou. Nakonec se oba týmy rozešli smírně a zápas tedy skončil 1:1. V druhém zápase Skalka narazila na Zavadilku Prostějov. Skalka hned na začátku zápasu ukázala kdo v tomto zápase bude diktovat tempo a hned po minutě nastřelila tyčku, ale pravidlo nedáš dostaneš se zde bohužel pro Skalku potvrdilo, když o pár minut později se Zavadilka dostala do vedení 0:1. Skalka se pak snažila vyrovnat, ale velkým problémem bylo trefit branku a navíc hosté měli nebezpečné brejky a tak Skalka po poločase prohrávala 0:1. Druhý poločas měla Skalka ještě větší nápor hosté už neměli ani skoro žádné šance. Naopak Skalka měla jednu za druhou až nakonec se Maňák řítil sám na brankáře Zavadilky a nadvrát ho dokázal překonat a vyrovnal tedy na 1:1. Skalka dál svého soupeře výrazně přehrávala, Růžičkovi chybělo pár centimetru když dobíhál střílenou přihrávku. Skalka během tohoto zápasu nastřelila čtyřikrát brankovou konstrukci hosté jí nastřelili jednou. Skalce se nakonec druhá branka nepodařila vstřelit a tak i její druhý zápas skončil 1:1. První turnaj ukázal, že tento mladý tým má určitě na to hrát 2. ligu první zápas byl vyrovnaný a remíza byla asi spravedlivá, ale druhý zápas určitě bude Skalecké hráče mrzet, protože ten měli vyhrát. Skalka musí zlepšit střeleckou produktivitu do příštích turnaju. Naopak velké plus bylo, že po dlouhé opravdu dlouhé době bylo 9 hráčů doufejme, že taková účast bude i na další turnaje:-)

Sestava Sk Skalka: A. Glouzar, M. Glouzar, M. César, O. Spisar, R. Maňák, J. Karásek, L. Suchánek, J. Molčík, M. Růžička

Skalka v Poháru města Prostějov končí

5. září 2011 v 14:52 | Tonyg
SK Skalka v sobotu 3. září odehrála úvodní čtvrtfinálovou fázi Poháru města Prostějov. Ve skupině se utkala s Dřevnovicemi a Amatérem Hluchov, FC Zavadilka nedorazila. Bohužel z původně plánované 10-ti členné sestavy nás bylo pouze 7. Především jeden hráč velmi zklamal, že nedorazil!!! Skalku čekal v úvodním zápase asi nejtěžší soupeř a to Dřevnovice. Skalka hned na začátku inkasovala a než se hráči nadáli tak už to bylo 0:4. Tímto stavem skončil poločas. Hra se postupně zlepšovala ale soupeř nás školil z produktivity a zvyšoval už na 0:5. Potom se konečně dočkala i Skalka z penalty snížil na 1:5 Chytil, který ještě přidal druhou branku, ale soupeř další dvě dal a tak Skalka prohrála úvodní zápas poháru 2:7. Skalka zaplatila daň za nesehranost nového týmu a zaslouženě podlehla produktivním Dřevnovicím. V druhém zápase skupiny bohužel Hluchov porazil Dřevnovice 3:2. Navíc dřevnovice chvíli před koncem neproměnili penaltu. Díky výhře Hluchova byli postupové šance velmi vzdálené. Skalka do druhého zápasu vstoupila jak vyměněná pozorná hra zezadu (oproti minulému zápasu) a rychlý přechod do útoku dávali Skaleckým naději na úspěch. Uvodní branku zápasu vsítil Růžička po krásné střele. Oba týmy měli ještě dostatek šancí zkorávat, ale poločas už další branky nepřinesl. Na začátku druhého poločasu nedal další gol do skoro odkryté brány opět Růžička a hned o chvíli později po krásné střele Millera bylo vyrovnáno. Skalka pak měla ještě dostatek šancí, ale ujala se až střela Suchánka a o chvíli později po přihrávce Glouzara se do odkryté brány trefil Molčík. Skalka tedy po sympatickém výkonu vyhrála 3:1, přestože to na postup nestačilo druhý zápas ukázal i dost pozitivních věcí.

Sestava SK Skalka: Glouzar A., Chytil, Růžička, Glouzar M., Suchánek, Maňák, Molčík

Záčátek našim týmům vyšel

13. září 2009 v 18:28 | spisi
Celá sobota se nesla ve znamení úvodních zápasů nové sezóny. Muži otevřeli podzimní část na domácím hřišti a žáci jeli ke svým zápasům do Laškova.

SK Skalka vs. Chaloupka PV 6:2 (4x Sedlák M., Zbožínek, Glouzar M.)
SK Skalka vs. Dřevnovice 3:2 (2x Sedlák M., Glouzar M.)

Sestava SK Skalka: Glouzar A.- Glouzar M., Zbožínek, Spisar, Chytil, Sedlák M., Sedlák P., Mlčoch P.

SK Skalka vs. Kobra Kobeřice 0:5
SK Skalka vs. Dobromilice 7:0 (4x Chytil, 3x Barnet M.)

Sestava SK Skalka: Prokop R.- Prokop M., Barnet M., Barnet D., Chytil, Bartoník, Hýžďal, Koláček, Molčík

Skalka jde v poháru dál

7. září 2009 v 9:58 | spisi
Skalka odčinila propadák z minulého ročníku poháru města Prostějova a to tím nejlepším způsobem. Ani v jednom zápase nenarazila na soupeře, který by ji dokázal porazit, a tak se třemi výhrami postupuje spoečně s áčkem Čehovic do semifinálových skupin.

SK Skalka vs. Katastrofa 3:1
SK Skalka vs. Čehovice "A" 6:2
SK Skalka vs. Betis PV 3:0

Sestava SK Skalka: Glouzar A.- Mlčoch O., Mlčoch P., Mlčoušek, Chum, Spisar, Chytil, Sedlák M.

Skalka skončila v Krumsíně druhá!!!

15. července 2009 v 8:35 | spisi
Už jako tradičně se SK Skalka přihlásila o minulém víkendu na jeden z největších turnajů v malé kopané na Moravě. Každý ročník, ve kterém Skalka nastoupila, skončil pro její barvy úspěchem. Skalka na tomto turnaji už získala jedno první, dvě druhá a třetí místo! Tento rok tomu nebylo jinak a Skalka útočila na mety nejvyšší. Sobotní základní skupinu vyhrála bez ztráty bodu, když si postupně poradila s FC Dolní Lhotou (1:0), FC Matador (2:1), FC Kostelec n/H (7:1) a 1. FC Betis Prostějov (1:0). Neděle už čekala na svého vítěze, ale ten se nejdříve musel prodrat osmifinálovou skupinou. Tu Skalka zvládla taktéž bez ztráty bodu. SK Pokop Domamyslice (1:0), Brodek u Prostějova (1:0) a AC Vyprahlo Konice "B" (3:1). Tyto tři výhry posunuly Skalka do play off. Ve čtvrtfinále je čekal Bexim Palleten. Utkání bylo vyrovnané až do samotného konce, když musely rozhodovat penalty. V nich byla úspěšnější Skalka a postoupila do semifinále proti Helas Keloc Brno "B". Skalka v tomto utkání dvakrát vedla, ale Brnu se vždy podařilo vyrovat. Remízový stav vydržel až do konce a tak musely opět rozhodovat pokutové kopy. Tento souboj brankáře s exekutorem nebylo nic pro slabé povahy. Rozhodlo se až v deváté sérii, kdy Pinkava lapil soupeřovu střelu a Kaláb svou penaltou poslal Skalka do finále. V něm se Skalka utkala s olomouckým FC Dream Teamem. Od finále nemohl nikdo čekat nic jiného než že bude vyrovnané. To se také stalo, ale góly padaly. Jako první se prosadila Skalka z rohového kopu 1:0. Poté byli olomoučané stále častěji u míče a podařilo se jim vyrovnat na 1:1. Ve druhém poločase se už prosadilo jen jedno mužstvo, ale Skalka to nebyla. Do konce zápasu inkasovala ještě jeden gól a pohár pro vítěze bral FC Dream Team za vítězství 2:1. Po prohraném finále se nám vyjádřil kapitán týmu Roman Pinkava se slovy: Nádherný víkend s výborným koncem. Finále je velká škoda, ale vyhrát může jen jeden.

Žáci skončili třetí, muži bodovali naplno

21. června 2009 v 21:37 | spisi
SK Skalka vs. Amatér Hluchov 5:1 (Spisar, Růžička, Karásek, Glouzar M., Zbožínek)

Sestava: Glouzar A.- Glouzar M., Spisar, Růžička, Karásek, Zbožínek

Muži propadli, žáci získali na závěr bod

7. června 2009 v 16:00 | spisi
SK Skalka vs. Dřevnovice 3:7 (2x Mlčoch O., Kaláb)
SK Skalka vs. Chaloupka PV 1:6 (Pinkava)

Sestava SK Skalka: Glouzar A.- Spisar, Pinkava, Chytil, Kaláb, Mlčoch O.

SK Skalka vs. Laškov 1:1 (Prokop M.)
Sestava SK Skalka: Prokop R.- Prokop M., Barnet M., Barnet D., Chytil, Chytilová, Molčík, Josif A.

Muži i žáci získali tři body

29. května 2009 v 13:04 | spisi
SK Skalka vs. Chachar TEAM 5:3 (2x Spisar, 2x Chytil, Glouzar M.)
SK Skalka vs. Dobrochov 2:4 (Spisar, Karásek)
Sestava SK Skalka: Glouzar A.- Glouzar M., Chytil, Sedlák P., Spisar, Karásek, Mašík

SK Skalka vs. Pěnčín 2:0 (Prokop, Hýžďal)
Sestava SK Skalka: Barnet D.- Barnet M., Prokop M., Chytil, Chytilová, Karásková, Hýžďal, Molčík

Muži bez bodu

11. května 2009 v 22:46 | spisi
V prvním kole nadstavby Skalku čekali dva nadmíru těžcí soupeři Dubany a Ariston. SKS se v obou zápasech na gól hodně nadřela a lehce inkasovala a to jí nedalo šanci na úspěch.

SK Skalka vs. Dubany 2:7 (Mráček, Spisar)
SK Skalka vs. Ariston 2:4 (2x Mlčoch O.)

Sestava SK Skalka: Glouzar A.- Glouzar M., Karásek, Spisar, Pinkava, Kaláb, Mlčoch O., Mlčoch P., MráčekSkalka přejela Abrahám

18. dubna 2009 v 11:15 | spisi
V Žešově čekal Skalku stejně jako další účastníky 1.B ligy poslední zápas základní části. SKS nastoupila proti týmu KRS Abrahám. Zápas se odehrával na velmi hrbolatém terénu a hráči měli velké problémy se spracováním, které trvalo o něco déle než je obvyklé. Skalka měla mírnou převahu, ale hned z první vážnější šance se prosadil jeden z hráčů Abrahámu, když z rohového kopu lehce přehlavičkoval Spisara a snadno vsítil první branku utkání 0:1. Skalka poté přitlačila a odměnou jí byl vyrovnávací gól Spisara, který dopravil míč do prázdné brány po ose Pinkava- Zbožínek- Spisar 1:1. Vedoucí gól Skalky vstřelil zkušený matador Jarda Kaláb těsně před koncem poločasu, když procedil míč mezi tyčku a brankářovo tělo 2:1. Za tohoto stavu ukončil rozhodčí první poločas. Ve druhém poločase bylo na hřišti už jen jedno mužstvo. Skalka krásnými kombinacemi až do prázdné branky zvýšila až na 7:1! Postupně se prosazovali Pinkava, Mráček, Pavel Mlčoch, znovu Mráček a rovněž podruhé jeho dvojče Pavel Mlčoch. Abrahám poté korigoval, když se před Glouzarem zjevil úplně sám hráč Abrahámu a ten už neměl problém skórovat 7:2. Skalka se touto brankou nenechala rozhodit a dvojnásobně to platilo pro Pavla Mlčocha, který utěšenou střelou téměř z poloviny hřistě trefil přesně šibenici a dokonal tak hattrick 8:2. SKS si tedy zaručila dva body do nadstavbové části, když po základní části skončila na druhém místě za Aristonem PV se ziskem 28 bodů a pozitivním skóre 63:43.

Sestava SK Skalka: Glouzar- Kaláb, Spisar, Pinkava, Zbožínek, Mráček, Mlčoch P.

Skalka si doma zajistila, že bude hrát o titul

28. března 2009 v 13:00 | Tony
Skalku na domácím hřišti čekaly v předposledním turnaji dva velmi těžké zápasy s Dřevnovicemi a Griffins PV. Skalka nastoupila s novou posilou Honzou Mašíkem, který hrával sálovku za Skalku "A" a nyní je už také hráčem skaleckého týmu v malé kopané. Hned v úvodu prvního zápasu s
Dřevnovicemi se trefil Martin Sedlák a Skalka vedla 1:0. Po pěkné kombinaci však Dřevnovice vyrovnali do poločasu na 1:1. Skalka svého soupeře lehce přehrávala, ale oba týmy měly dostatek šancí skórovat. Hned pětkrát za tento zápas zvonila tyčka. Z toho třikrát ji trefila Skalka. Pak si na házený aut naběhl Mašík, který proudloužil na Mráčka a ten nekompromisně zavěsil 2:1. Dřevnovice se pokoušely vytvořit tlak, ale místo toho pěknou individuální akcí zvýšil na 3:1 Martin Sedlák. Na závěr se ještě z přímého kopu trefil Mráček a Skalka tedy zvítězila 4:1.

Sestava SK Skalka: Glouzar A.,- Mašík, Kaláb, Sedlák M., Mráček, Spisar


Ve druhém zápase nás čekal zápas s Griffins PV. Případné vítězství by nám zajistilo jistotu hry o titul. Do druhého zápasu však nezasáhl Mráček a místo něho nastoupili Martin Glouzar a Karásek. Úvodní poločas přinesl tvrdou hru se šancemi na obou stranách největší měl Sedlák, který na třikrát nepřekonal brankáře a tak poločas skončil 0:0. Ze začátku druhého poločasu při akci dva na jednoho Mašík přihrál Sedlákovi a ten dostal Skalku do vedení 1:0. O pár chvil však Skalka v obraně zaspala a bylo vyrovnáno. Zlomový okamžik byla asi rána levou od Mašíka na hranici vápna, která kupodivu všech propadla brankáři mezi nohy 2:1. Sedlák pak přidal ještě další dvě branky a k němu se přidal ještě dvakrát skŕující Martin Glouzar. Hosté vstřelili také ještě jednu branku a nakonec tedy prohráli 6:2. Skalka tedy mohla slavit, že už splnila svůj cíl a to je hrát příští rok první ligu.

Sestava SK Skalka: Glouzar A.,- Mašík, Kaláb, Sedlák M., Spisar, Glouzar M., Karásek

Skalka dovezla z Ohrozimi tři body

22. března 2009 v 18:20 | GlozY feat. spisi

V sobotu ráno nastoupila Skalka v Ohrozimi k odloženému turnaji. Prvním soupeřem Skalky byl domácí celek TJ Ohrozim, který zatím okupoval úplné dno tabulky. Zápas začínal v 8:00 a na zmrzlém terénu se nedalo vůbec kombinovat a to více nahrávalo domácí Ohrozimi, která dokázala do poločasu vstřelit tři branky, po chybách v obraně a poločasový stav byl tedy 3:0 pro Ohrozim! Zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto, ale Skalka nesložila zbraně a hned v úvodu dokázal Jirka Zbožínek dvěma brankami snížit na 2:3! Skalka dokázala snížit na rozdíl jedné branky a dostávala se do tlaku a snažila se vyrovnát a to se ji také podařilo, když Sedlák z rohu našel přesně Karáska a ten vyrovnal na 3:3! Skalka se tlačila před bránu Ohrozimi a chtěla otočít výsledek ve svůj prospěch, bohužel z rychlého protiútoku dokázala Ohrozim vstřelit branku a tím uzavřela účet zápasu na konečných 4:3 pro Ohrozim!
Ve druhém zápase Skalka změřila síly proti Chachar Teamu, který byl o čtyři body za Skalkou na pátem místě. Skalka znovu začala špatně a Chachar se dostal do poločasového vedení 3:0!
Ve druhém poločase Skalka začala hrát a výsledkem toho bylo štastné snížení Glouzara na 1:3. Hned poté dokázal snížít na rozdíl jedné branky Karásek 2:3 a třígólovou ztrátu vymazal Zbožínek! Chachar se poté opět ujal vedení, ale za minutu bylo znovu srovnáno tentokrát na 4:4 srovnával svým druhým gólem Glouzar. V hektickém závěru se Brodek dokázal ještě jednou dostat do vedení, ale Skalka i s notnou dávkou štěstí dokázala stav otočit na svou stranu, když nejprve srovnal na 5:5 Zbožínek a na 6:5 vsítil vítězný gól zkušený harcovník Jarda Kaláb. Skalka tedy získala důležité tři body do souboje o čtvrté místo, které zaručuje pro příští sezonu I.ligu.

Skalka "B" opět bez bodu

3. března 2009 v 8:00 | spisi
SK Skalka "B" vs. Kohouti Otaslavice 3:6 (3x Kvapil)
SK Skalka "B" vs. Domino Prostějov 2:3 (Kvapil, Dostál)

Sestava SK Skalka "B"- Glouzar A.- Spisar, Dostál, Cesar, Kvapil, Kaprál, Glouzar M.

Po plese béčko dovezlo 4 body

2. února 2009 v 19:48 | spisi
S torzem hráčského kádru se vypravila skalecká družina do Kostelce na Hané k předposlednímu turnaji v této sezoně sálovky. První zápas byl naším soupeřem Plumlov. Plumlovští se ujali rychle vedení 0:2. Poté se střidaly šance na obou stranách, ale ani jeden tým se nedokázal gólově prosadit. Nakonec se to povedlo deset sekund před koncem poločasu hlavou Kvapilovi, 1:2. Ten stejný hráč dostal druhou žlutou v zápase za řeči a dostal stop na příští utkání. Skalka tak dohrávala zápas pouze ve čtyřech a povedl se jí obrat, když vyrovnal Dostál a krátce po něm zakončoval do prázdné brány Karásek, 3:2. Plumlov však stihl vyrovnat a vše směřovalo k remízovému konci, ale minutu před koncem vystřelil Dostál, jeho bomba se od tyčky odrazila ke Karáskovi a ten neměl problém uklidit míč do brány 4:3. Celé druhé utkání Skalka odehrála ve čtyřech lidech v poli bez střídání. Proti Dukle začala bleskově a branka Karáska po Spisarově přihrávce znamenala vedení 1:0. Pár šancí se ještě naskytlo, ale od vedoucí branky se unavená Skalka bránila zuby nehty. Dařilo se jí to až do druhého poločasu. Tam však dostala dvě branky a zápas prohrála 1:2. Třetí utkání mělo pro Skalku ještě lepší vývoj. Nejprve pravou z pravé strany a poté levou z levé strany dostal Skalku do vedení Spisar, 2:0. Pak však nastala taktická chyba, když vzal Glouzar oddechový čas a Smržice se tím uklidnili a začli Skalku přehrávat a dokonce vývoj utkání otočili na 2:3. Vyrovnat však dokázal Kvapil, ale Smržice se znovu dostali do vedení, 3:4. Skalka se ale nevzdávala a ještě jednou dokázal vyrovnat Karásek na konečných 4:4.

SK Skalka "B" vs. Bar Oáza Plumlov 4:3 (2x Karásek, Kvapil, Dostál)
SK Skalka "B" vs. Dukla Prostějov 1:2 (Karásek)
SK Skalka "B" vs. Atletico Smržice 4:4 (2x Spisar, Kvapil, Karásek)

Sestava SK Skalka "B": Glouzar- Spisar, Kvapil, Karásek, Kozdas, Dostál

Po plese áčko dovezlo 6 bodů

2. února 2009 v 17:55 | Tony
Áčko čekaly v neděli odpoledne v Kostelci na Hané další tři zápasy 1. ligy. Čekali ji Nezamyslice, Mechechelen a Konice. Skalka jela ve velmi oslabené sestavě. Chyběli Mráček, Mašík, Chytil a Spisar. Skalka měla tedy pouze jednoho hráče na střídání. Slova expředsedy zněla takto, "Přijeli jsme si to sem užít" (ikdyž pro naše hráče to bylo spíše trápení po plese:-D a teorii, která trvala dlouho do rána). V úvodním zápase Skalku čekaly Nezamyslice. Oba dva týmy měly dostatek šancí, Skalka ale v druhém poločase svému soupeři odskočila ve skóre a vyhrála 5:2. Ve druhém zápase čekal Skalku Mechechelen a zápas začal pro naše hráče velmi dobře, když se dostali do vedení 2:0, pak měl Pavel Mlčoch na dvakrát velkou šanci, ale Švéda ho vychytal a od té doby se Skalka začala pomalu vytrácet, jako kdyby jí docházely síly a soupeř než se naši hráči stačili nadát už vedl po poločase 4:2. Své skóre ještě navýšili na konečných 2:6. V posledním zápase nás čekala Konice. Zápas to byl spíše přátelský a bylo vidět, že oba týmy už nemají síly na rychlý fotbal ze strany na stranu. Skalka se dostala do vedení, ale za pár minut prohrávala 2:1. V druhém poločase se rozjely nádherné akce Skalky. Konický brankář zůstával většinou na holičkách a to na něho i dokonce jeli 3 hráči Skalky a Jara Kaláb místo několika přihravek mezi spoluhráči hned zavěsil. Skalku už taky ke konci přestala bránit a nakonec zvítězila 9:4. Hráči toho měli plné zuby, ale vládla spokojenost z 6 bodů. Na takový počet hráčů a navíc po plese se hodnotí jako úspěch.

SK Skalka "A" vs. Želstav Nezamyslice 5:2 (3x Mlčoch P., Vláčilík, Mlčoch O.)
SK Skalka "A" vs. Mechechelen PV "A" 2:6 (Vláčilík, Mlčoch P.)
SK Skalka "A" vs. Vyprahlo Konice 9:4 (6x Pinkava, Kaláb, Vláčilík, Mlčoch P.)

Sestava SK Skalka "A": Glouzar- Kaláb, Mlčoch P., Pinkava, Mlčoch O., Vláčilík

Ten nejkrásnější sen se stal skutečností!!!

19. ledna 2009 v 10:18 | GlozY feat. spisi
18 leden 2009 se zapíše zlatým písmem do historie našeho klubu.
Skalka vyhrála krajské finále v rámci Českého poháru 2009!!! V konkurenci čtyř nejlepších týmů dokázala Skalka vybojovat bezesporu největší úspěch v sálové kopané!!! A co se vůbec včera odehrálo v hale RG?
Do Prostějova přijely všechny týmy, co se měly zúčastnit krajského finále, tedy Ariston PV, Relax PV, Zámecký Šenk Kralice na Hané a SK Skalka. První zápas obstarali do té doby favorité finále, Kralice vs. Relax, po vyrovnaném zápase nakonec vyhrály Kralice.

Na druhý mač byli už nažhavení naši hráči, kteří nastoupili proti ne moc oblíbenému Aristonu ,,Systému" Prostějov. Před zápasem byl mírným favoritem Ariston. Zápas začal a oba týmy hrály vyrovnanou partii. Skalka i Ariston si dokázaly vytvořit šance, ale v brankách excelovali oba brankáři, a tak poločasový stav byl 0:0! Do druhého poločasu nastupovaly oba týmy ve stejné taktice se zabezpečene obranou. Ariston ani Skalka se nedokázali brankově prosadit a stav byl stále 0:0. Až do doby kdy nepovedenou přihrávkou O.Mlčocha poslal Ariston do brejku 3 na 2 a Ariston otevřel skóre 0:1! Skalka se nenechala zaskočit a hned z následného útoku dokázal rozveselit skalecký sektor fanoušků Lukáš Mráček, který vyrovnal na 1:1! Poté mohlo být ještě veseleji, ale Mráček tentokrát nedokázal využít svoji šanci a skóre tedy bylo stále 1:1. Tento stav vydržel až do konce utkání a tak Skalka vstoupila do finálové skupiny remízou s Aristonem 1:1!

Ve druhém zápase narazila Skalka na Relax Prostějov, který minulý rok dokázal vyhrát jak Česky Pohár tak i celé republikové finále sálovky. Jasným favoritem tedy byl Relax PV. Utkání začalo a Relax začal aktivněji a před Glouzarem bylo rušno. Ve stoprocentní šanci, ale jeden z hráčů Relaxu přestřelil a tak se do zápasu dostávala Skalka. Skóre otevřel po chybě Relaxu Vláčilík, když v brejku dva na jednoho nevolil přihrávku, ale obstřelil brankáře 1:0! Skalka pokračovala aktivně a na jednou bylo hráčů SKS plná palubuvka. Po kombinaci u které stál Pinkava jako poslední zvýšil do prázdné klece 2:0! Opařený Relax nevěděl co má hrát a tak zaváhání ve vlastním vápně Relaxu potrestal důrazný Mašík hlavou na 3:0! Poté dokázal Relax snížit na 3:1, ale Skalka nepřipustila žádné drama. Ondra Mlčoch zvýšil na 4:1 a vzápětí Pavel Mlčoch zvýšil na poločasových 5:1!!! Do druhého poločasu nastupovala Skalka s jasným cílem udržet vedení a odnést si z toho důležitého mače tři body a podle toho to také vypadalo. Skalka úspěšně bránila a dokázala Relaxu dovolit pouze snížit na konečných 5:2.
Ve třetím utkání měla Skalka jistotu vítěze poháru pokud porazí kralický Šenk o dvě a více branek.

Kralice měly problémy s vykartovanýmy hráči, ale i tak byly víc než silným soupeřem. Utkání začalo dobře pro Skalku, když kralický golman neudržel míč pod svým tělem a Pavel Mlčoch už měl jednoduchou práci dorazit míč do sítě 1:0. Poté převzali iniciativu Kralice a z jednoho útoku dokázaly srovnat, když míč nešťastně tečoval přímo do dolního růžku branky Spisar, 1:1. Ten stejný hráč však velice rychle svou nechtěnou chybu nahradil a po přihrávce Pavla Mlčocha uklidil míč do prázdné branky 2:1. Tím také zajistil poločasové vedení. Kralice se ani touto brankou nenechaly zlomit a po poločasové pauze se jim podařilo utkání dokonce otočit dvěma brankami ze stavu 2:1 na 2:3! Nyní byla na řadě Skalka, aby
odpověděla. Tento stav zaručoval vítězství v poháru Aristonu. Nervy drásající koncovku měli možnost vidět diváci v poslední desetiminutovce. Vláčilík nejprve z brejku vyrovnal na 3:3, ale to nebylo zdaleka vše. Skalce najednou jakoby narostla křídla a vidina vítězství je hnala dopředu. Důrazný Honza Mašík nejprve vsítil gól na 4:3 a na hřiště pustil Mráčka. Znáte pořekadlo "Přišel, viděl, zvítězil"? Tak v tomto případě to platilo stoprocentně jen s drobnou úpravou, Skalka ještě nezvítězila, ale Mrak jí dal jistotu náskoku dvou branek 5:3! Svůj úkol splnil a přenechal svoje místo Pinkavovi. Populární expředseda Skalky dovršil nádherný futsalový zážitek a brankou na konečných 6:3 odstartoval oslavy!

SK SKALKA se stala vítězem krajského kola Českého poháru 2009 a získala putovní pohár!

Béčko bez bodu

18. ledna 2009 v 14:26 | spisi
SK Skalka "B" vs. Chachar Team Brodek u Prostějova 2:4 (2x Kvapil)
SK Skalka "B" vs. KMK Katastrofa 1:7 (M. Glouzar)
SK Skalka "B" vs. SK Griffins 98 "B" 3:7 (2x Kvapil, Sedlák)

Sestava SK Skalka "B": A. Glouzar (M. Glouzar)- Spisar, Kvapil, Sedlák, Švéda

Skalka získala cenných šest bodů

11. ledna 2009 v 21:54 | tony
"Áčko" začínalo v neděli v hale v Kostelci na Hané druhou polovinu soutěže. Dnes nás čekali Ultras Prostějov, Kulcao- Fundus Prostějov a Dubany. Náš tým se do Kostelce vydal v poněkud prořídlejší sestavě než bylo zvykem. Úkol byl jasný, uhrát nějaké body a definitivně se vyhnout hrozbě sestupu.

SK Skalka "A" vs. Ultras Prostějov 5:2 ()
V úvodním zápase nás čekal Ultras Prostějov. Tento tým doposud získal pouhé 4 body a zatím pro tuto dobu byl jeden z velkých adeptů na sestup. Ze začátku byl jen o naznacích šancí. Prvního gólu se dočkali hráči Ultrasu. V tuto dobu jako kdyby se naši hráči teprve probudili a začali svého soupeře přehrávat. Začali také padat branky a rázem ze stavu 0:1 byl na světelné tabuly stav 4:1. Půl minuty před koncem poločasu po chybě v obraně Ultras snížil na 4:2. V druhém poločase začal Ultras více kousat, ale zde se tím pádem také otevírali možnosti pro naše brejky. Všechny šance však končili na obou brankářích a nebo mimo. Až v poslední vteřině utkání zvýšil na konečných 5:2 Mráček.

SK Skalka "A" vs. Kulcao-Fundus Prostějov 6:0 ()
Ve druhém zápase čekalo naše "áčko" Kulcao, které doposud získalo 10 bodů a bylo tedy bodově blízko našemu týmu. Ten však od začátku hrál velmi koncentrovaně a bez chyb. Díky tomu vedl po poločase 3:0. Ve druhém poločase opět velmi dobrá hra našeho týmu přinesla zvýšení na 4:0. Pak měli i hráči Kulcaa několik velkých šancí, ale se všemi si Glouzar poradil. Hráči v poli pak ještě přidali dvě branky a zápas nakonec skončil 6:0.

SK Skalka "A" vs. SK Dubany 1:2 (Mlčoch O.)
Ve třetím utkání nás čekal velký rival z Duban. Dubany nám chtěli určitě vrátit týden starou porážku 7:1, ale stejné odhodlání zvítězit měli i naši hráči. Zápas se hrál ve velmi svižném tempu. Hrálo se nahoru dolů. První šance obou týmů neskončili brankou. Potom bombu Mráčka Zámek ještě vyrazil, ale jen před sebe, kde míč do sítě dorazil Ondřej Mlčoch a Skalka vedla 1:0. Dubany pak náš tým mírně přehrávaly a po několika šancích se jim podařilo vyrovnat na 1:1 a tak také skončil první poločas. Ve druhém dějství se na hřišti začalo přiostřovat. Žádnému z týmů se však nedařilo vstřelit branku. Agresivní styl Duban přinášel jejich časté fauly a 40 vteřin před koncem přišel šestý faul, za který následuje kop z devíti metrů. K němu se postavil Ondřej Mlčoch, ale bohužel přestřelil. Dubany hned namířily do rychlého protiútoku, ten však naši obránci zastavali a najednou byli v přečíslení naši hráči, ale ztratili míč a z následného autu 3 vteřiny před koncem utkání vstřelil Keluc branku, na kterou už nešlo odpovědět. Dubany díky tomu vyhrály 2:1. " Mohli jsme mít tři body a nakonec mamé 0 bodů" takto zhodnotil smolné utkání Jaroslav Kaláb.

Sestava SK Skalka "A": A. Glouzar- Mlčoch O., Mašík, Kaláb, Mlčoch P., Mráček, Vláčilík

"Béčko" na závěr bez bodu

10. ledna 2009 v 18:29 | tony
Skalku v posledním turnaji 2.A ligy čekali v hale Realného gymnázia v Prostějově KMK Katastrofa a AC Zavadilka "B". Skalka měla za úkol uhrát takové výsledky, které by jí zajistili hrát 3. ligu, tudíž skončit na 5. - 7. místě.

SK Skalka "B"- KMK Katastrofa 0:2
V úvodním zápase Skalku čekala KMK Katastrofa. V tomto zápase se mělo asi rozhodovat o tom, jak Skalka dopadne. Skalka vstoupila do zápasu velmi aktivně a byla lepším týmem, měla dost šancí skórovat, ale štěstí jako kdyby se obrátilo zády našim "mladíkům".

Největší šanci měl Spisar, který trefil tyč a o dorážku se pokoušel Kvapil, ale míč v síti neskončil. Katastrofa také zahrozila, ale bylo to jen zřídka. Pak měla další velké šance opět Skalka a to jmenovitě Kvapil a Glouzar. Jenže šance buď skončily na spolehlivě chytajícím golmanovi Katastrofi nebo míjely jeho svatyni. Poločas skončil tedy 0:0. Druhá část začala stejně jako ta první, šance měla opět převážně Skalka, ale gól tam ne a ne spadnout. Skalka si tedy vzala oddechový čas, aby nabrala síly k závěrečnému náporu. Jenže time out byl oživením spíše pro Katastrofu. Velkou šanci KMK Glouzar vyrazil před sebe a ve 100% šanci, kdy hráč Katastrofi střílel do prázdné brány, zabránil svojí hlavou jasnému gólu. Další velká šance však skončila v naší síti. SKS se nenadechla ani k závěrečnému náporu, byla golém tak zaskočena, že v posledních vteřinách ještě jednou inkasovala a nakonec tedy prohrála smolně 2:0. V utkání ve kterém Skalka byla lepším týmem se však ukázalo pravidlo nedáš dostaneš.

Sestava SK Skalka "B": A. Glouzar- M. Glouzar, Karásek, Navrátil, Kvapil, Spisar

SK Skalka "B" - Zavadilka "B" 1:5 (Kvapil)
Ve druhém zápase naše "Béčko" čekala Zavadilka "B". Zavadilka měla být favoritem. Jelikož to byl poslední zapas v lize, tak Skalka chtěla vyzkoušet Antonína Glouzara staršího v bráně. Díky tomu

mohl nastoupit i hráč "Áčka" Ondřej Mlčoch. Zápas začal z opatrna a oba dva týmy se střídaly v šancích, ale až vyražená střela Glouzarem a nedůraz obránců znamenal vedení Zavadilky 0:1. O pár vteřin bylo ještě hůř, to když nepřesná přihrávka Martina Glouzara znamenala další gól v naší síti. Skalka pak neproměnila své velké šance a opět následoval trest a to, když našim obráncům utekl hostující Haluza a zvýšil na 0:3. Třígólovým rozdílem také skončil první poločas. V tom druhém se opět hrál vyrovnaný zápas a Glouzar st. si připsal několik velmi dobrých zákroků, ale pak se ozvalo jeho bolavé koleno a po kratším přerušení špatně rozehrál a bylo to už 4:0, pak měl velkou šanci Kvapil ale opět nedal. Napodruhé už však využil chyby obranců Zavadilky a snížil na 1:4. Pak, ale opět přišla chyba našich obránců a další gól v naší síti. Zápas už se pak jen v klidu dohrával a skončil tedy 1:5

Sestava Sk Skalka"B": A. Glouzar st.- M. Glouzar, Karásek, Mlčoch O., Navrátil, Kvapil, Spisar

Hodnocení: Neproměňujeme jasné šance a děláme zbytečné chyby. Kazíme plno přihrávek a z toho pramení zbytečně inkasované branky. Přesto že hraváme se soupeřem vyrovnanou partyi, tak naše chyby nás stojí plno bodů, zhodnotil nejvytíženější muž Skalky Antonín Glouzar mladší.

Skalka vyřadila Jiřinu i Dubany a postupuje

4. ledna 2009 v 21:08 | spisi
Nedělní odpoledne a podvečer patřil Českému poháru 2009 a konkrétně skupině D,

která měla rozhodnout o posledním postupujícím do finálové skupiny. Skalka začala velmi dobře a až nečekaně lehce přehrála Dubany vysoko 7:1. Ve druhém utkání Skalka narazila na účastníka krajské soutěže, prostějovskou Jiřinu, která měla být papírovým favoritem této skupiny. Skalka se dlouho držela, ale dvěma krásnými brankami rozhodla Jiřina o osudu utkání. Situace ve skupině se zamotala ještě více, když Dubany dokázaly přehrát Jiřinu 4:3. Skalce k postupu stačilo porazit Moravské Prusy "B". Likérka vedla už 2:0, ale skalečtí se dokázali vzpamatovat a čtyřmi brankami otočit vývoj utkání a rozhodnout o postupujícím do finálové skupiny, kde se utkají s tými Ariston 2 SK PV, Zámecký Šenk Kralice na Hané a Relax Prostějov "A". Finálová skupina je naplánována na únor.

SK Skalka "A" vs. SK Dubany 7:1 (2x Mlčoch P., Mašík, Spisar, Mráček, Chytil, Karásek)
SK Skalka "A" vs. Jiřina Prostějov 0:2
SK Skalka "A" vs. Likérka Metelka M. Prusy "B" 4:2 (Mráček, Spisar, Karásek, Glouzar M.)

Sestava SK Skalka: Glouzar A.- Kaláb, Mlčoch O., Chytil, Spisar, Glouzar M., Mlčoch P., Mráček, Mašík, Vláčilík, Pinkava, Karásek
 
 

Reklama